Zoals gewoonlijk waren we wakker om 5:30. Vandaag was het werkdag nummer vijf in het prachtige Zuid-Afrika. Na een ontbijt dat weer heerlijk was klaargemaakt en nadat wij alles hadden afgewassen en gepakt, vertrokken wij naar onze werklocaties.
Shepard Learning Centre: Bij de préschool hadden we een ambitieus plan. We wilden maar liefst twee junglegyms in de grond zetten. Dit leek eerst onmogelijk, de grond was zo hard als steen, als het al geen stenen waren. Maar na de koffiepauze/lunchpauze stond de eerste al in de grond, en de tweede was al flink onderweg. Terwijl de stoere mannen en vrouwen liepen te zwoegen in de brandende zon (ook al is het winter hier, zonnebrand is je beste vriend), gingen de dames lekker kleuren met de leerlingen van de school. Toen die terugkwamen stond de tweede junglegym ook al. Na nog 4 zakken cement mixen was alles klaar voor de kinderkies.
Kinderzorg: Er werd schoongemaakt. De ramen en deuren zijn gelapt. De vloer is geveegd. De bibliotheek is nu ook al een stuk verder. Ook de speeltoestellen zijn onder handen genomen.
Neo Birth: De muren van het gebouw bij Neobirth zijn allemaal prachtig geworden. Een nieuwe muur is geschuurd, geplamuurd, geïmpregneerd en deels gewit, zodat we woensdag een mooi kunstwerk kunnen plaatsen op deze geweldige muur. Het was een fantastisch leuke dag, maar het mooiste dat we hebben meegemaakt was de Domino’s pizza die we hebben gekregen van de lieve mensen die werken bij Neobirth.
Harmony school: De hele groep die mee was, heeft nu een behoorlijke hekel aan lambrisering gekregen. Dat was het enige wat we vandaag hebben gedaan. Het klinkt misschien als een kleine taak, maar in de realiteit kwamen alle mensen afgepeigerd terug van Harmonyschool. Nee grapje, dat viel eigenlijk wel mee. Maar het was wel veel werk.
Ook zijn wij onwijs blij om jullie mee te delen dat wij na vier lange dagen weer toegang hebben tot de douches op onze kamers. Dit is een stuk beter dan de gezamenlijke douches met doorschijnende douchegordijnen en spinnen. En dit is dan toch echt te danken aan de super inzet van Gert-Jan, Wim en Ron.
Na al dit harde werken gaan wij maar weer eens lekker ons bedje in. Over een paar uur natuurlijk, want het is ’s avonds altijd super gezellig op de kamers met kaartspelletjes en muziek. Tot morgen!
Annefleur, Mirthe, Nathan, Willemijn, Joëlle, Emma, Daan, Emily, Evert Jan en natuurlijk ook Peter (Dumela)
Hey Yvonne het zijn weer mooie foto's van een mooie dag.
Je krijgt de groeten van mijn collega"s en natuurlijk van Gertie.
Lieve Emily,
Weer veel werk verricht met z’n allen!
Fijn gedouched zonder spinnen
Succes de komende dagen! Wat hebben jullie al veel gedaan. Hopelijk kunnen jullie alles goed afronden aan het eind van de week. Groetjes van ons allemaal!
R&J + kids
Lieve Joëlle,
Wat mooi om de verslagen te lezen. Veel werk hebben jullie al gedaan zeg, Een prachtige ervaring voor je. Nog gefeliciteerd met Roeland. Succes verder.
Groeten, Opa en Oma Doorn
Zo te lezen straalt de energie en creativiteit er vanaf. Bovendien snijdt het mes bij dit bijzondere afrikaanse avontuur aan twee kanten. De scholen en jongelui in Afrika zijn er goed mee; en de ervaring in allerhande werkzaamheden komt je ook in Nederland zonder twijfel goed van pas. Mooi hoor, wat jullie allemaal doen. Volhouden hoor!
Lieve Gerda en Evert Jan nog even een berichtje voor jullie .We zijn ontroerd door alles wat er vandaag weer is gedaan ,, zoveel !! En dat jullie daar aan meewerken met zoveel plezier.Wat een blije straalde gezichtjes bij de kinderen .Er is ook weer super hard gewerkt.prachtige muurschilderingen. en speeltoestellen zoals wij dat noemen en zoveel meer.Als jullie deze blog lezen is het nog maar twee dagen werken maar als groep laten jullie wel iets moois voor de kinderen áchter.Wat fijn Gerda dat we gister nog een poosje met elkaar gepraat hebben.succes voor de komende dagen, Liefs voor jullie.!
he baasje, goed bezig. En de rest allemaal ook natuurlijk!
ik ga weer naar mijn bench om te slapen en wacht je zaterdag op bij de deur. hatjoww
Lieve jara, ik ben trots op jou om wat je allemaal doet! Dikke knuffel voor jou en nadya!! Kussss Tess
Jara, ben trots op je!
Ha Evert Jan & Gerda,
We leven heel erg met jullie mee ... hier in Nijkerk klussen we al net zo hard als jullie in SA ... re-decorrating the house, haha ;-)
Maar wat hebben jullie al weer veel gedaan met z'n allen, prachtige muurschilderingen, maar ook zoveel junglegyms voor de préschools ... 2 op 1 dag, helemaal top. Maar eh ... niet te enthousiast hè, want op deze manier leggen jullie de lat al hoog voor als wij in oktober met HOPEinSA junglegyms gaan plaatsen ... moeten we nog hard gaan werken ook met 35-40 graden :-)
Nou, succes nog in de komende dagen en geniet ervan. We zien de volgende blog en foto's wel weer verschijnen.
Drukkies, Harm
Hai maike
Ik mis je heel erg!
Ik heb zin om je weer te zien!!
I love you!
X Loïs
Lieve Elise, mooie muurschildering. Hou je haaks en een dikke knuffel van ons.
Lieve Evert Jan,
Ook jij hebt hard gewerkt hoor :) anders krijg ik zaterdag op Schiphol vast geen cappuccino met appeltaart, haha. Maar jullie hebben erg veel gedaan vandaag. Leuk om daar ook foto's van te zien. Succes maar weer voor de komende dagen. Drukkie van mij XX
Lieve Gerda,
Even weer een berichtje uit Nijkerk - zoals elke dag haha - maar wat hebben jullie weer veel gedaan. Prachtig die muurschilderingen, super mooi gedaan.
Maar wat vond ik het leuk om vandaag een foto via de app van Marnice te krijgen van jou met Marnice en Evert Jan. En zijn jullie goedgekeurd door Jan-Piet en Marnice? :) :) Alvast een voorproefje voor onze Afrikareis .... yeh ik kan niet wachten!!
Dikke knuffel van mij voor jou XX
Het klinkt alsof jullie steeds handiger en sneller worden, respect! En wat zijn die ongelooflijk muurschilderingen mooi! Succes morgen,
Geweldig Joëlle, die maskertjes. Zie dat we niet voor niks een poos aan het knippen zijn geweest ;). Leuk hoor! Dikke kus van ons!
Hoi Maike en allemaal,
Hoe gaat het, zo te zien heel goed !!
Wat leuk zo elke dag op de hoogte te blijven.
Mooi dat jullie zoveel goed werk doen voor onze naaste daar ! We zijn trots op jullie.
Heel mooi dat het gedaan wordt vanuit jullie christelijke achtergrond. Laat uw licht zo schijnen voor de mensen.
Met een hartelijke groet uit het Nijkerkse.
Goed werk weer verricht vandaag allemaal! de (kleine) bieb weer opgeknapt hoorde ik van Elisa. Fijn je even gesproken te hebben lieverd, geniet er nog van allemaal liefs Pieter en Hester
Hoi,
Geweldig wat werken jullie hard. Knap hoor 2 junglegyms in zulke harde grond en met pikhouwelen nogwel. Ook fijn dat het water weer stroomt. Zeker na die noeste arbeid in de zon is het wel lekker om even af te kunnen spoelen. Maximale kudo's voor Gert-Jan, Wim, Ron en een gebedsverhoring natuurlijk. Prachtig ook die Peter Pan figuren en andere tekeningen op de muren. Wij hopen voor jullie dat de lambrisering nu bijna klaar is. Wellicht vinden jullie ouders het overigens ook wel handig om thuis lambrisering te hebben. De muren beschilderen wordt thuis meestal minder gewaardeerd. :-))
Oke dat was het weer voor vandaag. Geniet er van jullie hebben bijna nog een hele week.
Zo aan de foto's te zien is er hard gewerkt vandaag! Geweldig!
Ha Joas, weer druk aan het knutselen geweest met de junglegyms? Wordt het nog wat met het telefoontje naar ons of heb je het daar veel te druk voor? Groetjes van ons allemaal! P.s. Jafeth is ook aan het klussen, hij is zijn nieuwe kamer aan het verven!
Ha fijn, jullie kunnen weer douchen. Na zo'n dag hard werken, is dat erg lekker. Jullie schieten lekker op.
Wat een werk is er weer verzet, inderdaad een Super start!
Mooi om te zien hoeveel werk jullie verzetten met elkaar.
En gelukkig doen jullie douches het weer. Zo kom je er wel achter welk een luxe wij hebben.
Groetjes van ons!
Lieve Joëlle,
Roeland vond je filmpje voor zijn verjaardag geweldig! Het cadeau helemaal, hij speelde er de hele dag mee!
Jullie hebben weer hard gewerkt vandaag! Succes morgen!