Wie ben ik?
Ik ben Mareine Koole. Ik zit in de 3de klas en ik word op 25 april 15 jaar. Voetbal is mijn grootste hobby. Ik zit er al 6 jaar op, inmiddels heb ik de C1 bereikt. In mijn team zitten alleen maar jongens, maar daar ben ik wel aan gewend. Verder speel ik in een band, op de piano. Thuis hebben we een groot samengesteld gezin met 9 kinderen. Ik ben de één na jongste. Er is dus altijd wat te beleven bij ons thuis, en anders ga ik wat leuks doen met vriendinnen.

Motivatie
Het lijkt me super leuk om mee te mogen met de projectreis naar Afrika. Ik denk dat ik hier geschikt voor ben, omdat ik er de juiste vaardigheden voor heb. Sociale vaardigheden, in teamverband werken, met mensen (speciaal kinderen) bezig zijn, ik houd van aanpakken en ik ben initiatiefrijk. Vooral met kinderen bezig zijn vind ik echt geweldig. Ik heb echt een klik met ze. Ik vind het dan ook heel belangrijk dat kinderen een goede jeugd hebben, zodat ze later een mooie toekomst kunnen hebben. Daarom vind ik dat er meer van dit soort organisaties moeten zijn.
Er zijn veel te veel mensen op de wereld die het niet zo goed hebben als wij, want wij hebben zoveel rijkdom. We moeten dus delen van onze overvloed. Daar wil ik graag aan meedoen. Ik vind het ook interessant dat we, door deze reis, een veel bredere blik zullen krijgen. Dat we ontdekken hoe het nou eigenlijk echt is in die arme landen, hoe het er echt aan toe gaat.
In de eerste klas heb ik mee gedaan aan een project, waarbij je naar India kon via de Verre Naasten. Je moest er zoveel mogelijk geld voor inzamelen, degene die het meesten geld hadden ingezameld mochten mee. Ik ging samenwerken met een vriendin. Door verschillende grote acties te doen hebben we samen €1800,- opgehaald in een half jaar tijd. Jammer genoeg werden we 2de van de school en mochten we net niet mee. Nu hebben we meer dan een jaar de tijd. Daarom weet ik zeker dat het mij zal lukken om €2000,- op te halen. Dus ik grijp mijn kans en ik hoop dat ik nu wel mee mag.
Ik heb al verschillende manieren bedacht hoe ik het geld bij elkaar kan sparen. Collecte houden in mijn kerk, een baan bij een supermarkt nemen, al mijn verjaardaggeld geven, op koningsdag op een matje staan met plantjes, meedoen met actie van Stichting Tien enz. Ik ben er klaar voor!